#śledź

Ilość przepisów: 13
Sałatka śledź, burak, jajkoSałatki są fajne, bo można połączyć wszystko co ma się pod ręką i w kilka chwil mamy gotowe danie. Sałatka z jajkiem, śledziem i burakami kojarzy mi się świątecznie chociaż - przyznaję - jadam ją częściej niż raz do roku, bo jest pożywna i pyszna:-) Z podanej ilości wyszły dwie spore porcje, jedna to 590 kcal i aż 46 g białka.
Sałatka śledziowa z burakiem i jajkiemMoja ulubiona sałatka śledziowa to ta z burakiem. Wyjątkowo pasuje mi połączenie wyrazistego śledzia ze słodkawymi buraczkami pieczonymi. Do tego jajka, lekki majonez, ulubione pieczywo, i w kilka chwil mamy pełnowartościowy posiłek.
Śledzie z suszonymi pomidorami, oliwkami i pestkami dyni, podane z gotowanymi ziemniakamiPrzepis na te doskonałe śledzie mam od kolegi, który doskonale gotuje, wędkuje i na rybach zna się jak mało kto. Chwilę zajęło mi znalezienie odpowiednich śledzi ale jak już je kupiłam, to pomysł był jeden: śledzie z przepisu Marka:-) No wyszły pyszne, inne od innych. A że lubię śledzie z gotowanymi ziemniakami - to całe danie wygląda właśnie tak!
Sałatka ziemniaczana ze śledziemDla tych co lubią śledzie i ziemniaki taka pyszna sałatka. Na kolację, na imprezę, do pracy - świetnie smakuje, jest sycąca i dobrze się przechowuje w lodówce, nawet kilka dni. Fajna do pracy na lunch box.
Sałatka śledziowa w lawaszuSałatka śledziowa z burakami jest bardzo pożywna, dietetyczna a zawinięta w lawasz i podana w małych porcjach to świetna przegryzka imprezowa.