#orzechy

Ilość przepisów: 18
Śniadanie w stylu #cilbir – jajka poszetowe na jogurcie, olej z pestek dyni i warzywa na ciepło z orzechamiJajko w koszulce - jajko poszetowe, ponoć to najzdrowsza forma jajka więc zachęcam do robienia sobie od czasu do czasu. Nie jest to bardzo trudne, możecie obejrzeć filmik instruktażowy, który kiedyś zrobiłam - jest w IGTV, na moim skromnym kanale YT i oczywiście na stronie www.aniagotujefit.pl. W kilku zdaniach przepis na jajo jest taki: gotujecie wodę w rondlu, dolewacie 1-2 łyżki octu (nie, nie czuć octu w jajku). Wybijacie jajko do miseczki. Jak się woda zagotuje zmniejszacie ogień, żeby nie bulgotała, łyżką mieszacie tę wodę robią wirek, i dokładnie w jego środek wlewacie jajko z miseczki. 2-5 - 3 minuty w zależności od wielkości jajka, potem łyżka cedzakową delikatnie wyjmijcie. Czasem pomagam sobie łyżką obiadową, żeby "pozbierać" ciągnące się kawałki białka, zawijam je pod spód jajka. Próbujcie, w końcu wyjdzie. Nawet jak nie będzie idealne, to na pewno będzie smaczne. Moje dzisiejsze jajka zjadłam z jogurtem SKYR i spora ilością warzyw na ciepło. Odrobina przepysznego, aromatycznego oleju z pestek dyni, w pięknym kolorze głębokiej zieleni, kilka orzechów... REWELACJA:-)
Sałatka makaronowa z pesto z czosnku niedźwiedziego i awokadoKiedy trwa sezon na czosnek niedźwiedzi, warto go kupować i dodawać do niemalże wszystkiego. W czasach starożytnych uznawany był za roślinę odtruwającą, potem poznano szereg innych prozdrowotnych właściwości: obniża ciśnienie krwi, działa przeciwzakrzepowo (zmniejsza ryzyko zakrzepów), obniża syntezę cholesterolu i reguluje pracę jelit. Kwitnie od kwietnia do czerwca ale warto wiedzieć, że jest pod ochroną i nie wolno go zrywać w warunkach naturalnych. Na szczęście coraz popularniejsze są uprawy czosnku niedźwiedziego. Moja propozycja jest nie tylko dla wegetarian:-) Jak lubisz makaron, awokado i zielony kolor - zrób koniecznie!
Polędwiczki z piersi kurczaka z gofrownicy, ryż, awokado, por i orzechyPomysł na wysmażenie mięsa w gofrownicy zrodził się spontanicznie, bo nie miałam czasu na rozkładanie się z grillem. Zatem: mamy w posiłku białko z mięsa kurczęcia, do tego moje ukochane pory na ciepło, tym razem z orzechami włoskimi, awokado plus olej z awokado - czyli porcja zdrowego tłuszczu, no i trochę węglowodanów też być powinno więc wpadł ryż. I wyszło przepysznie:-)