#mango

Ilość przepisów: 5
Ceviche z krewetekCeviche to danie z surowej ryby lub owoców morza marynowanych w soku z cytrusów. Jak podaje Wikipedia, danie to pochodzi z Peru ale jest obecnie bardzo popularne na całych Karaibach i coraz więcej osób przekonuje się do wyjątkowego smaku tego dania. Robiłam już ceviche (czytaj: sewicze) z miecznika (znajdziecie je na moim blogu) a zainspirowana ostatnim pobytem w świetnej restauracji, gdzie jadłam ceviche z krewetek argentyńskich, postanowiłam powtórzyć je w domu. Wyszło obłędnie pysznie, a w dodatku kilka razy taniej i kilka razy więcej;-))
Sałatka owocowa z krewetkamiOwoce z rybami, czy owocami morza to nie jest nic nowego, chociaż w naszym kręgu kulturowym takie połączenie nie jest zbyt popularne a szkoda. Spróbujcie takiej sałatki - jest lekka, przyjemna, pożywna i bardzo łatwa do przygotowania.
Tatar z tuńczyka i mangoPomysł na surową rybę? Moja propozycja to tatar z tuńczyka. To bardzo smaczna, chociaż mocno kontrowersyjna ryba z uwagi na wysoką zawartość metali ciężkich (tak, duże ryby tak mają, niestety...). Polecam od czasu do czasu, obłęd dla kubków smakowych:-)