#bakłażan

Ilość przepisów: 7
Bakłażan z gofrownicy z lekkim pieczywem, oliwą i kolendrąBakłażan to coraz bardziej popularne w Polsce warzywo Jest ceniony nie tylko za swoje walory smakowe i piękny kolor, ale przede wszystkim za niską kaloryczność (składa się aż w 90% z wody). Świetnie sprawdzi się zatem w posiłkach osób będących na diecie redukcyjnej. Z uwagi na sporą zawartość błonnika, bakłażany pomagają utrzymywać cholesterol we krwi na pożądanym poziomie, dlatego dobrze serwować je z tłustymi mięsami. Ja zrobiłam lekka przekąskę w 5 minut:-)
Bakłażan pieczony z pomidorem i serem provoloneTylko trzy składniki, minimum roboty i piekarnik - pyszne danie w 30 minut dla wegetarian ale też dla tych, którzy lubią połączenie pieczonych warzyw z serem. Tym razem aromatyczny, wyrazisty provolone - jeden z moich ukochanych.
Bakłażan z farszem z brokuła, kuskusu i fetyResztki ugotowanego brokuła, kawałek fety, kuskus z obiadu i bakłażan. Oto fajny pomysł na wykorzystanie resztek. Pyszny farsz zamknięty w zdrowym warzywku, danie wegetariańskie ale z niezłą porcją białka, dietetyczne i lekkie.
Bakłażan faszerowany mięsem indykaBakłażan faszerowany mięsem nie jest daniem wysokokalorycznym ale jeżeli zamiast czerwonego mięsa damy indyka, ograniczymy tłuszcz do smażenia i ser do zapiekania, to wyjdzie danie bardzo dietetyczne i wysokobiałkowe.