Gdyby nie shirataki, danie byłoby typowym daniem kuchni włoskiej. Okazuje się, że makaron shirataki świetnie smakuje nie tylko w daniach inspirowanych dalekim wschodem, ale również w dobrze znanych klasykach kuchni europejskiej. Głównym składnikiem makaronu shirataki (zwany też konjak od nazwy rośliny z jakiej jest pozyskiwany) jest glucomannan, czyli rozpuszczalny w wodzie błonnik, pochodzący z korzenia tej rośliny. Jest to praktycznie makaron bez kalorii. Shirataki występuje w różnych postaciach: fettuccine, tagliatelle, penne, spaghetti. Jego przygotowanie jest proste. Zazwyczaj sprzedawany jest w szczelnych torebkach, zanurzony w specjalnym płynie. Po wyciągnięciu makaronu wystarczy go porządnie wypłukać, a następnie gotować lub przesmażyć przez 2 minuty. Podczas gotowania czy smażenia zachowuje swoją konsystencję. Po przygotowaniu jest sprężysty i miękki. Jako produkt bezwonny i praktycznie bezsmakowy, przyjmuje smak dodatków, z którymi jest serwowany, dzięki czemu jest uniwersalny. Shirataki produkuje kilka firm, na rynku dostępny jest produkt od kilku producentów. Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto wybierać najtańszego.
Czosnek przecisnąć przez praskę, krótko przesmażyć na odrobinie oliwy.
Dodać pomidory pokrojone w kostkę, cukinię i czarne oliwki pokrojone w plasterki.
Makaron shirataki dokładnie wypłukać (to bardzo ważne, chodzi o to, żeby pozbyć się charakterystycznego, "rybiego" zapachu). Makaron trzeba przesmażyć albo krótko pogotować.
Makaron dodać do sosu.
Danie ozdobić świeżą bazylią.
0 ilość porcji
1 szt
* The % Daily Value (DV) tells you how much a nutrient in a serving of food contributes to a daily diet. 2,000 calories a day is used for general nutrition advice.